https://www.zvejojam.lt/image/cache/catalog/BLOG/lietaus-itaka-zuvims-700x360.jpg

Lietaus įtaka žuvims

  • 177 Peržiūros
  • |   2024.03.24

Ar galima žvejoti per lietų?


Turbūt nerastumėte dviejų žvejų, kurie su viskuo sutiktų ir jų nuomonės neišsiskirtų. Dažniausiai žvejai pripranta prie savo metodų ir nei vienas žmogus jų neįtikins, jog kažką daro netinkamai. Dažnai žvejai sutinka, jog lietaus įtaka žuvims yra didžiulė, todėl jie žvejybą neretai derina prie to, kokie bus orai. Vieni nori žvejoti prieš lietų, kiti per jį, na, o dar kiti po lietaus. Kadangi lietaus įtaka žuvims yra didelė, dažnai žvejai tiki, kad pasikeitę orai padės jiems gauti didesnį laimikį. Tačiau kai kurie stebisi, ar tikrai galima žvejoti per lietų? Prieš ir po lietaus - suprantama, tačiau tuomet, kai lyja? Negi tikrai žvejai tokie drąsūs, jog nebijotų rizikuoti. Žvejyba visada yra rizkinga ir visiškai nesvarbu, ar žmonės moka plaukti, ar pasitiki savimi, ar ne. Tačiau žvejoti per lietų yra ypatingai pavojinga, ypač tuomet, kai žmonės plaukia valtyje ar žvejoja prie gilaus ežero. Tad žvejoti per lietų pavojinga ir tie, kurie turi mažai patirties, turėtų pamiršti tokias idėjas ir žvejoti tik prieš ar po lietaus. Priešingu atveju susidurti gali reikėti ne tik su rizika, bet ir nesaugumu.

Kaip išvengti pavojaus?


Pavojaus išvengti galima labai lengvai, svarbu iš karto sekti orus ir neiti žvejoti, jei žadamas lietus. Nepaisant to, kad lietaus įtaka žuvims yra didelė, reikia pastebėti, kad žuvims teikiama įtaka būti ir po lietaus, tad nebūtina iš karto pulti žvejoti. Jei turite vietą, kur žvejojate, galite būti ramūs, kadangi jūsų žuvys bus neišgraibytos ir galėsite ramiai žvejoti po to, kai baigsis lietus.

Ar galima iškylauti per lietų?


Dažnai žmonės vyksta žvejoti ne vienai, o kelioms dienos kartu su draugais ir palapinėmis. Tuomet kyla klausimas, ką daryti tokiu atveju? Kadangi lietus kartais atkeliauja su stipriu vėju bei žaibu, jokiu būdu nereikia iškylauti tuomet, kai lyja. Pasidomėkite, kokie orai ir tik tuomet nuspręskite, ar bus saugu keliauti žvejoti, nes per lietų ne pats tinkamiausias variantas.

Žymos:

Susijusios prekės

Dalgiukas žolėms

Dalgiukas žolėms

Dalgiukas žolėms valyti, nerūdyjančio plieno ilgis 14cm. Sukamas prie graibšto koto...

9.50€ 9.50€

Valas Mega Baits Feeder

Valas Mega Baits Feeder

Prekės kodasSkersmuo (mm) Stiprumas (kg)00690,225,1000690,256,05..

4.50€ 5.70€ 4.50€

Atora Atvadas Šėryklai

Atora Atvadas Šėryklai

..

1.00€ 1.00€

Atora Braid Hair Rigs

Atora Braid Hair Rigs

Atora Braid Hair Rigs Kabliukai su pinto valo pavadėliu ir adata, pavadėlių ilgis 10cm pakuotėje 8vnt. Puikiai tinka gaudyti POP UP masalais...

2.65€ 2.65€

Apvali Šerykla

Apvali Šerykla

Feeder apvali šerykla skirta gaudyti tiek tekančiame tiek stovinčiame vandens telkiniuose. Šeryklų svoriai pasirinktinai nuo 50g iki 100g...

0.80€ 1.20€ 0.80€