https://www.zvejojam.lt/image/cache/catalog/1Grafika/BLOGO%20IMG/zvejybos-rites-pasirinkimas-700x360.jpeg

Žvejybos ritės pasirinkimas

  • 191 Peržiūros
  • |   2022.06.20

Norint efektyviai žvejoti, būtina naudoti atitinkamą žvejybos įrangą, kuri ne tik leis sugauti pasirinktų rūšių žuvis, bet ir užtikrins komfortą išvykų į pasirinktos žvejybos vietą. Vienas iš svarbiausių žvejybos įrangos elementų neabejotinai yra ritė – ji turi turėti atitinkamus parametrus ir tikti žvejybos būdui. Šiame straipsnyje sužinosite, kokią žvejybos ritę pasirinkti – to dėka įsigysite puikų sprendimą, kuris leis padidinti žvejybos efektyvumą.

Kokią žvejybos ritę pasirinkti?

Feeder Metodinės šėryklos technikos naudojimas mūsų šalyje itin populiarus. Šis būdas pas mus atkeliavo iš Didžiosios Britanijos ir puikiai tinka gaudyti baltą žuvį. Tačiau tam reikia naudoti ir atitinkamą įrangą, todėl verta šį klausimą apsvarstyti labai atidžiai.

Pagrindinis klausimas: kurią žvejybos ritę pasirinkti? Nusipirkę tinkamą ne tik galėsite efektyviau žvejoti, bet ir sumažinsite riziką pakenkti žuviai. Pradžioje verta žinoti pagrindinius šios įrangos tipus – to dėka geriau suprasite galimus sprendimus ir galėsite pritaikyti ritę prie šėryklos bei savo individualių poreikių.

Feederinių ričių pasirinkimas labai didelis. Jos skiriasi konstrukcija, medžiagomis, iš kurių buvo pagaminta, taip pat naudojamo stabdžio ar ritės tipu. Pateikiame 2 populiariausius tokio tipo įrangos tipus, kurie leis naudoti feeder metodą.

Priekino stabdžio ritės


Nepriklausomai nuo naudojamo žūklės būdo, ritės atveju visada iškyla klausimas, kur yra stabdžiai. Galima rinktis iš dviejų sprendimų – įrangos su priekiniais ir galiniais stabdžiais. Šios pirmosios ritės visų pirma išsiskiria savo lengvumu ir mažais matmenimis, užtikrinančiais maksimalų komfortą žvejojant. Jos tinka visiems žūklės būdams ir puikiai tinka bet kokiam vandens telkiniui, todėl daugeliui meškeriotojų yra pirmasis pasirinkimas – taip pat ir kalbant apie fiderines rites.

Ritės su galiniu stabdžiu


Alternatyva yra ritės su galiniu stabdžiu, kurios yra labai populiarios, nes yra itin universalios – puikiai tinka įvairaus tipo vandenyse bei įvairių rūšių žuvims gaudyti. Labai paprasta naudoti ir greitai pakeisti atsarginę ritę. Kokį sprendimą pasirinkti? Daug kas priklauso nuo individualių pageidavimų – rekomenduojame patikrinti abu sprendimus, kurių dėka išsiaiškinsite, kurios ritės jums bus patogesnės. Verta atkreipti dėmesį, kad feeder ritė turėtų turėti negilią ir plačią ritę – to dėka valas užmetant judės laisvai, o žvejojant įgausite daugiau komforto.

Į ką turėčiau atkreipti dėmesį perkant ritę?


Žinoma, stabdžių ar ritės tipas – dar ne viskas, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį atsakydami į klausimą, kokią žvejybos ritę pasirinkti. Visų pirma, verta atsižvelgti į jos parametrus, tokius kaip dydis, svoris, perdavimo skaičius ar ritės būgnelio talpa. Štai keli patarimai, padėsiantys tinkamai apsipirkti!

Žvejybos ritės dydis


Ritės dydis yra svarbus ir kiekvienas patyręs meškeriotojas tai puikiai žino. Šiuo atveju geriausia derinti įrangą pagal norimų gaudyti žuvų rūšį ir vandenis, į kuriuos ketinate važiuoti žvejoti. Šeryklėlės metodo atveju rekomenduojami 3000-4000 dydžio sprendimai, kurie leis efektyviai gaudyti karšius, karpius, lynus ir kuojas. Jie ypač rekomenduojami ten, kur atstumai nėra per dideli.

Žinoma, galima rinktis ir didesnes žvejybos rites (4000-6000) – geriausia su ilgu užmetimu ritė. Ji pasiteisins žvejojant didelėse žvejybos vietose, kur atstumai nemaži ir reikalaujantys atitinkamų sprendimų.

Žvejybos ritės svoris


Nors daugelis žvejų mano, kad svoris yra antraeilis dalykas, jo nevertėtų nuvertinti. Tai turi įtakos komfortui, todėl verta pagalvoti ir apie tai, kuri tiekimo ritė. 90g arba 150g yra optimalūs sprendimai – daugiausia dėl to, kad toks mažas svoris užtikrins komfortišką žvejybą, o ne neigiamai paveiks galimybes sugauti net kelių kilogramų žuvį.

Lengvam tiektuvui rekomenduojamos mažo svorio ritės. Jei norite sugauti sunkesnių rūšių žuvies, kurios sveria net kelis kilogramus, verta naudoti šiek tiek sunkesnias rites – minimum 400 gramų.

Ritės perdavimų skaičius


Kitas svarbus veiksnys, dėl kurio reikia rinktis ritę, yra pavaros santykis. Dažniausiai rekomenduojamas 5,1: 1-5,2: 1 – tuomet būsite tikri, kad žvejyba bus efektyvi ir įranga veiks nepriklausomai nuo žuvies rūšies ar dydžio.

Gera idėja žvejojant šėrykle yra ritės su laisva rite – tokio tipo įranga leidžia sklandžiai reguliuoti jėgą, nuo kurios iš ritės parenkamas valas. Kuri geresnė žvejybos ritė? Visų pirma, ji yra patvari ir pagaminta iš kokybiškų medžiagų – to dėka galite būti tikri, kad mechanizmas nebus pažeistas net ir gaudant dideles žuvis.

Žvejybos ritės būgnelio talpa


Paskutinis iš svarbiausių klausimų yra ritės talpa – tai daugiausia priklauso nuo žvejybos atstumo. Šiuo metodu dažniausiai geriausias pasirinkimas yra 150-200 m ritės, kurios leidžia laisvai ir efektyviai užmesti ir susirasti žūklės vietos tašką.

Taip pat verta nepamiršti atkreipti dėmesį ne tik į ritės parametrus, bet ir kokybę. Geriausia investuoti į sprendimus, pagamintus iš modernių medžiagų ir technologijų, kurie puikiai palaikys kiekvieną meškeriotoją. Rekomenduojame žinomų gamintojų, tokių kaip Abu Garcia, Anaconda, Cormoran, Daiwa, DAM, Okuma ar Shimano – dėl daugybės galimų sprendimų tiek pradedantieji, tiek patyrę meškeriotojai ras sau kažką tinkamo.

Išsirinkti žvejybos ritę – nelengva užduotis, kadangi parduotuvėse yra daugybė skirtingų parametrų sprendimų. Tačiau aukščiau pateikti patarimai turėtų padėti investuoti į sprendimą, kuris leis efektyviai ir patogiai gaudyti tiek mažesnes, tiek didesnes žuvis – skirtinguose vandenyse ir net pačiomis sunkiausiomis sąlygomis. Nepriklausomai nuo parametrų, nepamirškite visada rinktis patikrintus ir vartotojų įvertintus sprendimus, pagamintus naudojant geriausias medžiagas. Dėl to galite būti tikri, kad įranga jums tarnaus ilgai ir neturės problemų su ja reikliausios žvejybos metu.