https://www.zvejojam.lt/image/cache/catalog/1Grafika/BLOGO%20IMG/zukles-reikmenys-internetu-700x360.jpg

Žūklės reikmenys internetu

  • 108 Peržiūros
  • |   2022.06.20

Sėkmingai žvejybai reikia laiko ir tinkamos įrangos, kuri padės ne tik pagauti žuvį, tačiau ir procedo metu pajusti kuo daugiau malonumo.


Šįkart aptarsime du žvejybos būdus ir svarbiausių daiktų sąrašą. Žinoma, kuo labiau patyręs žvejys – tuo dažniausiai reikalingų daiktų kiekis yra didesnis. Mūsų sąrašas yra skirtas „pirmokams“, pradedantiesiems, kurie dar tik susipažįsta su žvejybos ypatumais. Jeigu Jums reikalingi žūklės reikmenys internetu – susipažinkite su mūsų pasiūla ir raskite tai, ko reikia, galiausiai, pasitarkite su mumis. Padėsime Jums pasirinkti.

Dugninė žvejyba


Dažnai tenka girdėti, kad dugninė žvejyba yra antras pagal populiarumą žvejybos būdas Lietuvoje. Neaišku, čia faktas ar mitas, tačiau be tinkamos įrangos žvejoti šiuo būdu, deja, tikrai nepavyks. Galima drąsiai sakyti, kad šis žvejybos būdas reikalauja daugiau kantrybės bei kiti. Juk pirmiausia reikia prisijaukinti žuvį, o tik tada bandyti ją pagauti.

Tik su tinkama įranga dugninė žvejyba bus sėkminga. Taigi, ką patarčiau įsigyti – sąrašas žemiau.


1. Pirmiausia reikalinga feeder tipo meškerė. Tai yra svarbiausias įrankis. Žūklės reikmenys internetu yra labai įvairūs, tad meškerė yra visa ko esmė. Vienas svarbiausių aspektų renkantis yra jos svoris. Kuo sunkesnė – tuo didesnę žuvies šėryklą galima kabinti.
2. Žinoma, labai svarbi ir tinkama ritė. Dažniausiai dugninei meškerei skirta ritė būna didesnė nei skirtos, pavyzdžiui, spiningavimui. Žinoma, tuo pačiu ir pagaunamos žuvys yra didesnės, tad svarbu, kad ritė būtų galinga.
3. Valas dažniausiai gali būti įvairus. Nėra labai griežtų taisyklių. Dažniausiai tinka ir pintas, ir  monofilamentinis.
4. Žinoma, reikia kabliukų. Tokių, kurie tiktų planuojamai pagauti žuviai. Jeigu nežinote – visada galite su mumis susisiekti. Padėsime, patarsime, rasime geriausius, kad žvejyba būtų sėkminga.
5. Taigi, šiam žvejybos tipui yra reikalingos šėryklėlės. Jų taip pat gali būti labai daug ir labai įvairių. Dažniausiai pradedantieji žvejai pradeda nuo paprastesnių variantų, mažesnių. Apsimoka. Vėliau, kai ranka jau įgus – bus galima išbandyti ir kur kas didesnes, kurios dažniausiai padeda pagauti ir masyvesnes žuvis.
6. Koks masalas tinka? Visada geriausia po ranka turėti kuo daugiau skirtingų variantų ir juos miksuoti: kukurūzai, batonas...
7. Kėdė ir krepšiai – puikūs pagalbininkai, kurie padeda ne tik patį žvejybos procesą padaryti kur kas malonesniu, tačiau ir atsinešti daiktus iki vietos – kur kas lengviau.

Spiningavimas


Taip pat dažnai kaip ir dugninė žvejyba yra išbandomas ir spiningavimas. Tai yra kur kas aktyvesnė žvejyba, kuri reikalauja daugiau atidumo ir tuo pačiu nuolatinio susitelkimo į procesą. Spiningauti galima ir upėse, ir ežeruose... Pasikartosime, kad tinkama įranga, priedai – garantuos ir sėkmingą procesą.

Ko reikia, kad spiningavimas būtų našus?

1. Taigi, pirmiausia reikalingas spiningas. Ilgis dažniausiai kinta nuo 1,8 metro tokiu atveju, kai spiningaujama mažuose upeliuose ir iki beveik 3 metrų, kai dažniausiai pasirenkami gilūs vandens telkiniai.
2. Žinoma, žvejybai reikalinga ir patikima ritė. Jos pasirinkimas kinta priklausomai nuo to – kokią žuvį planuojama pagauti. Štai lydekoms reikia ritės, kuri siekia 2500, o upėtakiams užtenka ir 1000.
3. Valas gali būti įvairus, jis dažniausiai nelemia žvejybos kokybės. Tinka ir pintas, ir monofilamentinis.
4. Reikia daugiau dėmesio skirti pavadėliui, kuris lemia pagaunamos žuvies rūšį. Štai lydekoms gaudyti dažniausiai siūlomi kieti, o šalapams pagauti puikiai tinka ir ne tokie standūs.
5. Žinoma, ne mažiau svarbūs ir masalai. Dažniausiai pasirenkami dirbtiniai, kurie tikrai privilios Jūsų taip trokštamą pagauti žuvį.

Turite klausimų dėl įrankių pasirinkimo? Laukiame susisiekiant.