Spiningo pasirinkimas: 5 kriterijai,  kuriuos reikia įvertinti

Spiningo pasirinkimas: 5 kriterijai, kuriuos reikia įvertinti

Spiningų pasiūla – plati, įvairi, beribė... O koks geriausias? Ilgas, o gal lėtesnis? Gal tas, kuris labai greitas, o gal trumpas? Domina džiginis? Pasiūla – išties labai plati, tad renkantis visada sakome – tarkitės su specialistais, kadangi tai paieškas padaro ne tik greitesnėmis, tačiau ir konkretesnėmis.

Net ir patys spiningautojai ne visada paprastai pasirenka tą, kuris geriausiai atitinka jo žvejybos poreikius. O ką jau kalbėti apie pradžiamokslį, kuriam dažniausiai kyla labai daug klausimų. Daugeliui kyla abejonių ir dėl kainos. Kodėl ribos – tokios plačios?

1. Ilgis

Kad spiningavimas būtų sėkmingas – pirmiausia reikia tinkamo ilgio spiningo. Ilgis yra bene pats pagrindinis kriterijus, kuris yra vertinamas renkantis spiningą. Žinoma, renkantis spiningą pagal ilgio aspektą – reikia įvertinti tam tikrus poreikius ir planuojamus žvejybos darbus. Pats ilgiausias spiningas dažniausiai siekia apie tris metrus. Retais atvejais galima rasti ir ilgesnius, tačiau juos renkasi mažiau žvejų, tad ir rinkoje jų pasiūla – kur kas mažesnė. Kur kas trumpesnius, dažniausiai net per pusę, rankasi tie žvejai, kurie mėgsta gaudyti upėtakius, tokie, kurie dažniausiai daug juda kreta upė kranto. Priklausomai nuo to, ką norisi sužvejoti – reikalingas ir tam tikro ilgio spiningas.

2. Masalo svoris

Kitas aspektas renkantis Jums labiausiai tinkamą spiningą – masalo svoris, kuris taip pat gali būti labai įvairus. Dažniausiai galima rasti klasifikuoti tipais, kurie ir nurodo svorio ribas.

• Extra Ultra Light: spiningas skirtas gaudyti svoriais iki 0,1-2g.
• Ultra Light ( spiningavimo svoris 1-6g ).
• Light ( spiningavimo svoris  iki 11g ).
• Medium Light ( spiningavimo svoris iki 18g ).
• Medium Heavy ( spiningavimo svoris  iki 28g ).
• Heavy ( spiningavimo svoris iki 60g ).
• Extra Heavy ( spiningavimo svoris iki 150g ).
Masalo svorio ribos yra plačios ir pagal jas rasti labiausiai tinkamą spiningą yra labai svarbu.

3. Spiningo linkis

Dar vienas aspektas, kuris lemia, kad spiningavimas bus sėkmingas – linkis. Tiesa, suprasti linkio rodiklius yra gana sunku, kadangi reikia įvertinti daug smulkmenų. Visada paprasčiau tartis su specialistais, kurie priklausomai nuo to, ką planuojate žvejoti – gali pasiūlyti ir konkretų linkį turintį spiningą. Vėlgi, tipų yra daug, tačiau visų neaptarinėsime, kadangi jie dažnai kinta ir pagal gamintoją.

4. Spiningo galūnės tipas

Dar vienas gana keblus aspektas renkantis yra galūnės tipas. Dažniausiai būna dviejų tipų: vientiso blanko arba su įklijuota pilnavidure galūne. Pirmojo tipo galūniniai spiningai dažniausiai padeda kur kas paprasčiau valdyti masalą. Visgi, tai ne visada yra svarbiausia. Daugiausia dėmesio reikia skirti planuojamai pagauti žuvį. Tai lemia ir reikalingo spiningo galūnę.

5. Ritės laikiklis

Vienas elementariausių niuansų, kurį reikia įvertinti, yra ritės laikiklis, kurių variacijų – tikrai daug. Dažniausiai spiningo rankena yra gaminama iš kamščiamedžio žievės, tačiau galima rasti ir kitų variantų. Žinoma, visada geriausia yra rinktis aukštesnės kokybės rankenas, laikiklius, kadangi jie kur kas geriau perduoda vibraciją ir tuo pačiu pati žvejyba dažniausiai būna kur kas sėkmingesnė. Ritės laikikliai – dažnai lemia patogumą, tad ne veltui verta skaityti forumuose kitų žvejų atsiliepimus apie vieną arba kitą modelį ir taip rasti variantą, kuris labiausiai tiktų Jums. Ypač tokiu atveju, kai dažnai žvejojate labai ilgas valandas.

Akivaizdu, kad spiningauti su gera įranga – bus ne tik paprasčiau, tačiau ir laimikis labiau patenkins poreikius. Visada verta skirti dėmesio smulkmenoms renkantis ir tuo pačiu investuoti į kokybę.