Ritės priežiūra

Ritės priežiūra

Kuo daugiau dėmesio tam tikram žvejybos įrankiui skirsite – tuo jis jums ilgiau tarnaus. Tai yra faktas. Ritė – vienas jų. Ji nėra lepi, tarnauja daug metų (jeigu pirksite geros kokybės), tačiau skirti šiek tiek priežiūros – reikia.

Galiausiai, pirmiausia žvejybos ritės turi būti pasirenkamos pagal tai – ką ir kaip planuojate žvejoti. Tik pritaikytos prie tinkamos meškerės ir tuo pačiu prie tinkamos žvejojimo metodikos – jos tarnaus ilgai.

Dažniausias gedimas, kuris atsiranda, yra sulūžęs lankelio atlenkimo mechanizmas. Jis dažniausiai lūžta meškerės ir jos priedų transportavimo metu, tad labai svarbu įsigyti patikimus krepšius, kurie padeda apsaugoti žvejybos įrankius ir tuo pačiu patogiai juos nusinešti iki vandens telkinio. Lygiai taip pat gana dažnai lūžta ir rankenėlės. Lygiai taip pat – dėl nesaugaus transportavimo.
Pervežimo, pernešimo metu siūlome ritę papildomai laikyti dėžutėje, o tik tada dėti į krepšį. Taip bus didesnė tikimybė, kad ji saugiai pasieks tikslą.

Atskirai verta paminėti ir ritės lankelį, kuris gali būti ne tik sugadinamas smūgio metu, tačiau ir suspaustas, kai visi daiktai krepšyje yra laikomi netvarkingai. Net ir mažiausias smūgis gali jį įlenkti. Žinoma, kuo lankelis yra storesnis – tuo mažesnė tikimybė, kad smūgio atveju jis įlinks.
Taigi, čia jau reikia galvoti – ar ne geriau investuoti kiek daugiau, tačiau būti ramiu, kad įsigytas daiktas bus patvaresnis, tad, tikėtina, ir tarnaus kur kas ilgiau. Nors akcentuojame, kad transportavimo metu galima sugadinti ritės dalis, tačiau reikia nepamiršti, kad gedimai galimi ir žvejybos metu. Ypač – skubios, neatsakingos arba naudojant ne tokias rites, kokias reikia Jūsų pasirinktos žvejybos atveju.

Bene dažniausiai žvejybos metu ritė labiausiai dėvisi tada, kai ji neatitinka planuojamos pagauti žuvies masės. Taigi yra, jai yra skiriama per didelė apkrova, tokia, kurios ji nėra gebi „atlaikyti“. Lygiai taip pat reikia nepamiršti jos dalių tepti tepalu. Svarbu – ne tik tepti, tačiau ir naudoti geros kokybės tepalą, kadangi senas – nesuteiks gero slydimo bei funkcionalumo, kurio reikia, kad ritė būtų saugi ir tinkamai funkcionuotų. Siūlau nepamiršti, kad ritės mirkymas vandenyje – tikrai neprideda jai daugiau kokybės. Kai kurie ja mirko dėl to, kad taip bando atpalaiduoti, kiti – žvejoja Lietuvoje ir dėl to pamiršta, kad kiekviena įranga gali greičiau dėvėtis aktyviame kontakte su vandeniu, kai jo neturi būti. Ekstremali žvejyba per liūtis – gal ir atrodo kai kuriems smagi, tačiau Jūsų žvejybos įrankiams kyla pavojus, kad jie kur kas greičiau nustos tarnauti neit turėtų pagal gamintojo rekomendacijas. Po lietingos žvejybos siūlome papildomai tepti tepalą ant ritės arba patikrinti – ar jo dar yra užtektinai.

Taigi, kad ir koks lietus yra baisus Jūsų ritei, tačiau jai kur kas labiau kenkia smėlis bei kitos smulkios abrazyvinės priemaišos, kurios greitina ritės susidėvėjimo laiko tarpą. Labiausiai gadinami guoliai. Žvejybos ritės su tokiomis priemaišomis dirba kur kas sunkiau, dažniausiai apkrova būna per didelė ir jis paprasčiausiai... subyra. Jeigu pavyksta, po kiekvieno naudojimo galima paprasčiausiai burna bandyti išpūsti ritėje užstrigusias daleles, kurios trumpina jos tarnavimo laiko tarpą. Tai yra smulkmena, kuri gali užtikrinti, kad visas ritės mechanizmas veiks tinkamai ir smėlis neturės jam jokio neigiamo poveikio, nesutrumpins tarnavimo laiko tarpo.

Matyti, kad žvejybos ritės nėra lepios. Priežiūra – paprasta ir nereikalauja daug laiko. Tačiau turi būti reguliari. Tik tokiu atveju šis žvejybos komponentas tarnaus ilgai bei našiai.

Tags Ritės, priežiūra