Poledinė žūklė

Poledinė žūklė

Poledinė žūklė


Kiekvienas iš mūsų turime vieną ar kelis hobius. Neretai mėgstami užsiėmimai vyksta lauke ar gamtoje. Vienas iš mėgstamiausių ir populiariausių laiko praleidimo būdų, o ji ypač populiari tarp vyrų, yra žvejyba. Žvejyba galima užsiimti tiek šiltuoju metu sezonu, tiek šaltuoju. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie poledinę žūklę, ką vertėtų žinoti ir kaip jai tinkamai pasiruošti.

Kas yra poledinė žūklė?

Poledinę žūklę galima apibūdinti kaip žvejybą šaltuoju metu sezonu, kuomet žvejyba vyksta ant ledo ir žuvis yra gaudomos iš po jo. Užsiimant poledine žūkle reikėtų žvejoti su šio tipo meškerėmis: blizgutėmis, avižėlėmis ir  plūdinėmis meškerėmis. Poledinė žūklė gali būti užsiimama ant bet kurio vandens telkinio, kur yra susidaręs tinkamas ledas, ant kurio nėra didelio pavojaus įlūžti. 

Poledinės žūklės būdai
Galime išskirti šiuos pagrindinius poledinės žūklės būdus:
1. Žvejyba blizgute. Dažniausiai toks žūklės būdas tinka žvejoti ešeriams. Jiems sužvejoti naudojamos įvairių formų blizgutės. Žvejojant šiuo būdu meškeriotojas turi staigiu judesiu patraukti meškerę, kad jos blizgutė pakiltu į viršų, o po to lėtai leistųsi žemyn į nustatytą gyli. Taip judanti blizgutė vilioja žuvis.
2. Žvejyba avižėlėmis. Šis žvejybos būdas tinkamas gaudyti ešerius, kuojas, raudes, karšius. Šiuo žvejybos būdu meškeriotojas atitinkamu judesiu turi judinti meškerę, prie kurios galo yra pritvirtinta avižėlė ir taip viliojama žuvis.
3. Žvejyba plūdinėmis meškerėmis. Toks žvejybos būdas yra naudojamas gaudyti karpines žuvis. Poledinei žūklei reikalingi žymiai mažesnės plūdės, nei kad yra naudojamos vasarą. Taip pat renkantis plūdę žiemos žvejybai svarbu atkreipti dėmesį, kokiame vandens telkinyje bus gaudoma žuvis.Saugi poledinė žūklė

Svarbu prisiminti, kad poledinė žūklė yra gan pavojinga ir norint ja užsiimti reikia nemažai žinių ir papildomų įrankių saugumui užtikrinti. Kuomet oro temperatūra yra apie -10 °C ledas turėtų būti apie 7 cm storio, kad išlaikytų apie 100 kg sveriantį žmogų. Ledą, kuris būtų tinkamas ir tvirtas galima atpažinti iš jo spalvos, tai yra jis turėtų būti skaidrus ir jo spalva turėtų būti melsva arba žalsva. Jei ledas yra baltas, patartina ant jo nelipti, nes didelė tikimybė, kad jis įlūš. Kad žvejyba būtų saugi su savimi privaloma turėti įrankį, su kuriuo patikrinimas ledo storis. Taip pat reikėtų prie savęs laikyti įrankius (smaigus), kuriuos būtų galima panaudoti, jei ledas įlūžtų ir jais galėtume įsikibti į ledą. Visus reikalingus įrankius galite įsigyti mūsų žūklės reikmenys internetu parduotuvėje.