https://www.zvejojam.lt/image/cache/catalog/BLOG/pigios-rites-700x360.jpg

Pigios ritės

  • 112 Peržiūros
  • |   2022.07.08

Ritė yra viena iš svarbiausių kiekvieno meškeriotojo įrangos. Tarp daugybės nuomonių galime rasti teigiančių, kad geresnis sprendimas bus rinktis brangesnę ritę ir sutaupyti likusiems komponentams, nėj žiūrėtis pigios ritės nes būtent ritė daugiausiai lemia sėkmingą žvejybą.


Netgi pas patikimą gamintoją, kuris specializuojasi tiekti aukštos kokybės įrangą, galime rasti mažo biudžeto ritės. Jos visų pirma pasižymi paprasta konstrukcija ir nebūtinai atitiks patyrusių meškeriotojų reikalavimus, tačiau pradedančiajam bus per dideli. Geriau rinkitės už pigias žinomo gamintojo prekes nei brangesnius sprendimus iš nežinomos reputacijos gamintojo. Be to, pas vertinamą gamintoją esame tikri, kad rasime atsarginių dalių ir pilnai veikiančią servisą. Ritė turėtų būti parinkta pagal mūsų pageidavimus ir mėgstamą žvejybos būdą, nes yra ritės, kurios specializuojasi konkrečioje technikoje. Pasirinkę pigias patikimų gamintojų meškeriojimo rites, taip pat esame tikri, kad jos dirbs kada tik reikės. Žaviuosi ir pavydžiu žmonėms, kurie įeina į žūklės reikmenų parduotuvę, paima į rankas pirmą ritę, vieną kartą pasuka rankenėlę ir eina tiesiai prie kasos. Aš negaliu to padaryti ir niekada negalėsiu. Nepriklausomai nuo to, ar perku nebrangią, ar brangesnę ritę, visada atlieku tinkamą tyrimą, kartais net per ilgai (tiesą sakant, visada per ilgai). Dažnai meškeriojimo forumuose matau, kaip jaunieji žvejai gauna dešimt skirtingų pasiūlymų, kai paklausia „kokia pirmoji žvejybos ritė“ ir sunkiai pasirenka. Žinau ir pinigų vertę jaunam žmogui – žvejyba kainuoja nemažai ir kartais pirmoji ritė būna ilgai lauktas žūklės įrankis.
Kuo labiau pirmosios ritės pirkimas turėtų būti apgalvotas ir tikslus, kad nenusiviltumėte prie vandens, o mėgautumėtės įrangos naudojimu. Straipsnyje pateikiu kelių biudžetinių ritinių pasiūlymą lengvam spiningui. Noriu, kad asmuo, kuris pagal šį straipsnį pasirenka konkretų modelį, būtų juo patenkintas. Dėl šios priežasties sąraše yra tik ta įranga, kurią turėjau galimybę žvejoti ir galiu ramia sąžine rekomenduoti.

Ritė DAIWA NINJA LT
Daiwa yra legendinė kompanija, didelė Japonijos korporacija, tiekianti reikmenis žvejams visame pasaulyje. Japonijoje ji dalijasi sostu su Shimano kaip vienas iš dviejų populiariausių prekių ženklų toje rinkoje. Jau kurį laiką Daiwa pristato sėkmingus modelius biudžetiniuose segmentuose, skirtus lengvajai ir itin lengvai žvejybai. Nuo tada, kai Daiwa pristatė LT seriją, mano nuomone jai nėra lygių apatiniame spiningų būgnų segmente. LT serijos ritės pasižymi kompaktišku dizainu, mažu ir ergonomišku korpusu bei stebėtinai tiksliu ir galingu stabdžiu. Daiwa Ninja yra viena populiariausių pigių spiningų žvejyboje. Naudojamas ne tik lengvajai žūklei, nors, mano nuomone, tai yra pagrindinė jo paskirtis. Tiek LT versija, tiek jos pirmtakas A versija labai aukštai pakėlė lengvų besisukančių ričių kartelę. Puikus dizainas, labai geras darbas ir tinkamas pinto valas klojimas ant ritės daro Ninja akivaizdžiu pasirinkimu savo kainų diapazone. Senesnė Daiwa Ninja versija, pažymėta simboliu A, yra ypač patvari konstrukcija su žemu 4:8:1 santykiu, 60 cm sija ir atsarginė ritė komplekte.

DAIWA LEGALIS


Daiwa Legalis yra labai lengva konstrukcija, kuri renka puikius atsiliepimus tarp spininguojančių meškeriotojų. Sumažinus korpuso dydį ir naudojant DS5 anglies kompozitą, svoris sumažėjo iki 185 gramų, kurie anksčiau buvo skirti brangioms konstrukcijoms. Legalis dirba itin sklandžiai dėl Tough Digigear transmisijos su padidintu būgneliu, ritės kokybė nesiskiria nuo brangesnių modelių. Visos šios savybės kartu su itin mažu svoriu daro Daiwa Legalis LT vienu iš dviejų įdomiausių pasiūlymų aprašytame kainų segmente.

SHIMANO RITĖS


Shimano tiekia labai platų žūklės prekių asortimentą – nuo ​​karpių iki jūrinių, ir tikriausiai tai žino kiekvienas meškeriotojas. Lietuvoje Shimano daugiausia asocijuojasi su labai populiariomis ritių serijomis bei įvairių žūklės metodų meškerėmis. „Shimano“ spiningų ričių pasiūla labai plati, nors lyginant su anksčiau aprašyta „Daiwa“ – pastebimai skurdesnė biudžetiniame segmente.
SHIMANO Catana FD yra vienas pigesnių modelių Shimano pasiūloje (neskaitant visiškai bazinių ričių) ir tuo pačiu vienas perkamiausių kompanijos ričių Europoje. Ritės korpusas ir rotorius pagaminti iš XT-7 kompozito, taip pat naudojami vidutinės kainos ritėse. Iš visų šiame straipsnyje aprašytų pasiūlymų Catana FD, mano nuomone, yra pastebimai žemesnės darbo kultūros ir ilgaamžiškumo ritė, tačiau vis tiek populiarus pasirinkimas meškeriotojams, ieškantiems paprasto ir elementaraus modelio.
SHIMANO Sedona yra modelis, kuriame Shimano naudojo sprendimus, žinomus pirmiausia iš brangesnių modelių. Ritė komplektuojama su šalto kalto Hagane pavara, kuri, pasak gamintojo, turėtų užtikrinti ritės ilgaamžiškumą ilgus metus. Įdomus (ir labai pastebimas meškeriotojui) sprendimas yra specialiai sukurtas G-Free Body, kuris perkelia ritės svorio centrą meškerės link. Paprasčiau tariant, ritės atrodo daug lengvesnės, nei rodo katalogo duomenys. Be to, „Sedona“ komplektuojamas su negilia rite (pažymėta „S“ simboliu), kurios dėka žvejams, naudojantiems pintas valas, nereikia naudoti virvelinio įkloto. „Sedona“ sukuria patvarios konstrukcijos įspūdį ir labai padorų darbą už mažą kainą.
SHIMANO „Sahara“, kaip ir anksčiau aprašytoje „Sedona“, naudoja keletą puikių „Shimano“ sprendimų, tokių kaip šaltai kaltinė „Hagane“ pavara arba „G-Free Body“. Sahara modelis išsiskiria tuo, kad naudojama X-Ship pavara, kuri dėl guolio atramos užtikrina sklandų veikimą esant apkrovai. Ši Shimano patentuota sistema žymiai pagerina ritės darbo kultūrą lyginant su anksčiau aprašytais modeliais. „Shimano Sahara“ yra ir versija su seklia rite, kurią įvertins bet kuris meškeriotojas, žvejojantis labai plonais pintais valais.

Kartais sunkesnės dugninės ritės komplektą subalansuos kur kas geriau nei, pavyzdžiui, lengviausia sąraše esanti Daiwa Legalis LT modelis, todėl kiekvienas pirkėjas turi apgalvoti, kokios savybės jam yra svarbiausios. Mano asmeninis TOP iš sąrašo straipsnyje yra Daiwa Ninja LT (optimalus) ir ex aequo Daiwa Legalis LT. Taip pat 

Žymos:

Susijusios prekės

Ritė Daiwa Ninja LT 2500

Ritė Daiwa Ninja LT 2500

GamintojasDaiwaDydis2500Guoliai4 + 1Būgnelio talpa M/MM150 / 0.20Perdavimo santykis5.3:1Svoris ( G )240..

54.00€ 54.00€

Ritė Daiwa Ninja LT 2000

Ritė Daiwa Ninja LT 2000

GamintojasDaiwaModelis2000Guoliai4 + 1Būgnelio talpa M/MM150 / 0.16Perdavimo santykis5.2:1Svoris ( G )215..

52.00€ 52.00€

Ritė Daiwa Ninja LT 3000

Ritė Daiwa Ninja LT 3000

GamintojasDaiwaModelis3000Guoliai4 + 1Būgnelio talpa M/MM150 / 0.23Perdavimo santykis5.3:1Svoris ( G )250..

58.00€ 58.00€

Ritė DAIWA SWEEPFIRE 3500

Ritė DAIWA SWEEPFIRE 3500

Ritė Daiwa SweepFire, tai naujiena iš kompanijos Daiwa, kuri nustebins savo kainos ir kokybės santykiu. „Digigear II“ technologija, užtikrina sklandų ritės darbą, bei suteikia rite..

30.00€ 30.00€