Karpių žvejyba

Karpių žvejyba

Karpiai – viena labiausiai lietuvių mėgstamų žuvų, kurią pagauti, tikisi, kiekvienas žvejys. Nebus sunku, kadangi yra daug telkinių, kur galima karpių žvejyba, juolab, su tinkamomis priemonėmis – viskas gana greita ir paprasta. 

Aptarsime esminius niuansus, kurie susiję su karpių žvejyba. Šis straipsnis – pagalba tiems, kurie dar iki šiol nežvejojo, tačiau nori išbandyti hobį, kuris net gali virsti darbu.

Daugelis žmonių karpių žvejybai renkasi tą vietą, kuri, atrodo, geriausia arba tą, kurioje anksčiau kiti žvejai jau yra pagavę nemažai karpių. Atrodo, kad tai yra patikrinta vieta, tad didesnė tikimybė, kad laimikis – bus. Visgi, reikia remtis ne tik kitų patirtimi, tačiau verta žinoti kuo daugiau informacijos apie telkinį, kuriame planuojate žvejoti. Tai leis paprasčiau suprasti – kuo vilioti šias žuvis ir kuriose telkinio vietos – sulaukia daugiausia susidomėjusių žuvų, galiausiai, kur jos yra saugios, o kurios karpiams siejasi su pavojumi, tad pagauti žuvis šioje vietoje - bus sunku.

Ar būtina gera įranga, kad karpių žvejyba būtų sėkminga? Žinoma, pati svarbiausia taisyklė yra rinktis tokias karpių žvejybos vietas, kur... yra šių žuvų. Galite turėti kad ir pačią geriausią įrangą. Jeigu joje žuvys nenerš – nieko nepagausite. Kai vieta jau žinoma – reikia patikimos įrangos, kuri leis ne tik pasiekti norimą tikslą, tai yra, pagauti karpį, tačiau taip pat ir pajusti kuo daugiau malonumo. Šiuo atveju tikrai tinka taisyklė, kad procesas svarbiau nei rezultatas. 

Jeigu nežinote, kurie karpių žvejybos įrankiai labiausiai tinka – visada siūlome tartis su specialistais, kurie prekiauja jais. Mes – taip pat siūlome konsultacijas. Su jomis – paieškos bus ne tik greitesnės, tačiau ir konkretesnėsKiekvienas žvejys gali išskirti vis kitas priemones, įrankius, kurie padės pasiekti tikslą. Taigi, žemiau mūsų pateiktas planas – taip pat tik orientacinis.

1. Meškerykočiai. Jie yra naudojami didelių karpių žvejybai. Tai yra specialūs kotai, kurie tarnauja, kai reikia užmesti masalą tolimais atstumais. Standartas, kuris tinka daugeliui yra nuo 3,60 m iki 4 m.
2. Ritės. Karpių žvejyba neatsiejama nuo tinkamos ritės pasirinkimo. Svarbiausia taisyklė yra ta, kad karpinės ritės būgnelis turi būti kuo didesnio diametro. Siūloma, kad ant būgnelio tilptų kažkur 300 metrų 0,3-0,35 mm storio valas.
3. Valas. Karpiams žvejoti skirtas valas turi atlaikyti didelę apkrova, tad reikalingas – itin patvarus. Svarbiausia yra naudoti ne plonesnį nei 0,3 mm – 0,35 mm storumo valą.
4. Kabliukai. Karpių žvejyba yra neatsiejama nuo specialių kabliukų, kuriems yra keliami tam tikri specifiniai reikalavimai. Jie turi būti labiau tvirti, žinoma, aštrūs, taip pat ir lengvi bei atsparūs aplinkos poveikiui, korozijai. Pirkite tuos, kurie yra priskirti būtent karpių žvejybai ir galėsite būti ramus, kad įsigijote tinkamus.
5. Svareliai. Karpiams gaudyti skirti svareliai dažniausiai yra gaminami su į šviną įlietu suktuku, tad tai jiems suteikia ne tik daugiau svorio, tačiau ir patvarumo. Svoriai kinta nuo 40 iki 70 gramų ir daugiau, tad viskas remiasi į tai – kokio dydžio yra Jūsų grobis.
6. Stovas meškerėms. Galiausiai, kaip jau minėjome, labai svarbu pasirūpinti įranga, kuri garantuos, kad žvejyba – bus maloni. Kad netektų pačiam laikyti meškerė rankose – siūlomas specialus stovas. Galimi tokie, kurie išlaiko vieną ir tokie, kurie išlaiko net kelias meškeres. Kai kurie naudoja savadarbius. Galima, tačiau jie dažnai ne tokie patvarūs ir kitų praktika rodo, kad „paveda“, kai to labiausiai nereikia.

Svarbiausia karpių žvejybos taisyklė yra tinkamas pasiruošimas. Visomis prasmėmis. Tuomet – tai bus malonumas, kurį norėsis kartoti vėl ir vėl.