https://www.zvejojam.lt/image/cache/catalog/BLOG/stintu-zvejyba-700x360.jpg

Kaip sužvejoti stintas

  • 97 Peržiūros
  • |   2022.10.16

Patarimai, kaip sužvejoti stintas

 Stinta - ypatingai skani žuvis, kurią, deja, nėra taip paprasta sugauti, kaip gali pasirodyti. Stintų ne tik reikia ilgiau paieškoti, bet ir sugauti nėra lengva. Deja, bet dažnai jos būna išrankios masalui, todėl ne visada pavyksta iš žvejybos namo grįžti su pilnu kibiru. Pateikiame kelis naudingus patarimus, kurie padės stintas sužvejoti lengviau.

Atkreipkite dėmesį, kur žvejosite

Stintos mėgsta migruoti, todėl norint jas sugauti, kartais reikia pasiteirauti patyrusių žvejų, kur reikėtų pasidairyti šių gėrybių. Daugiausia stintų galima rasti aplink Klaipėdą, žinome, ne bet kurioje vietoje. Tačiau vis daugiau žvejų pastebi, kad ir kituose miesteliuose po truputį vis daugėja vietų, kur galima rasti šių žuvų.

Kokį masalą rinksitės?

Stintos yra gana išrankios, todėl dažnai rekomenduojama pasirinkti ne vieną, o bent kelis masalus. Tokiu būdu nereikės dvejoti, ar stintos norės paragauti masalo. Dažnai stintų žvejybai žvejai renkasi kuojas, karpius ir strimeles. Tam tikrais atvejais žvejai jas patrina su česnaku, kad būtų stipresnis kvapas ir žuvys greičiau užkibtų.

Kaip žvejosite?

Stintas žvejoti patogiausia su dugninei žvejybai skirta įranga. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, jog kai kuriose vietose nebūtinai reikia nuleisti iki dugno.

Kada ruoštis į žvejybą?

Tenka pripažinti, kad žvejai dažniausiai žvejoja dienos metu ir tai nėra tinkamas paros laikas norintiems sugauti stintas. Žvejoti stintas geriausia naktimis, kadangi naktį jos geriau kimba. Netikite? Išmėginkite.

Nepamirškite kitų niuansų

Keista, tačiau nepaisant to, jog stintos labiau kimba naktimis, vis tiek gali prireikti šiek tiek šviesos. Kai kurie žvejai teigia, kad stintos kimba lengviau, jeigu žvejojama kartu su žibintuvėliais.

Stintos yra be galo skanios žuvys, tad nedvejokite ir pasinaudokite mūsų patarimais jau dabar. Tačiau nepamirškite, kad nemažą dalį sudaro ne tik tai, kur ir kaip žvejosite, bet ir kokią įrangą turėsite. Deja, bet turint prastą įrangą, žvejyba bus kur kas sudėtingesnė ir vargu, ar pavyks sugauti daug stintų.

Žymos: