Feeder žvejyba: kaip pasirinkti ritę?

Feeder žvejyba: kaip pasirinkti ritę?


Kuo orai darosi geresni – tuo daugiau žvejų į rankas ima feeder arba kitas dugninio tipo meškeres ir skuba žvejoti savo gyvenimo žuvies. Tai daugeliui yra pats mėgstamiausias žvejybos būdas, kadangi pagauti grobį pavyksta be jokio vargo, o apsirūpinti įrankiais, kurie reikalingi žvejybai – dažniausiai galima gana pigiai.


Feeder žvejyba neatsiejama nuo konkrečios ritės pasirinkimo. Pas mus jų pasiūla yra labai plati, tad tai bene pats geriausias įrodymas, kad kiekvienai situacijai reikia vis kito modelio, kuris ir dera prie poreikių bei tikslo.

Svarbiausi aspektai, kuriuos reikia įvertinti renkantis ritę freeder žvejybai – žemiau.

1. Patvarumas.

Kad ir kokios įrangos bei kokių įrankių reikia, kad žvejyba būtų naši – svarbiausia yra patvarumas. Juk norisi investuoti į daiktą, kuris tarnaus daug metų, tiesa? Galiausiai, juk žvejojant feeder būdu  dažniausiai tenka traukti tikrai sunkius grobius, kurie gali sverti net iki 50 kg, tad svarbu, kad ritė būtų pačios geriausios kokybės. Juk ritei tenka išties labai didelė apkrova. 
Malūnėlio korpusas turi būti metalinis ir geriausia, kad būtų komponuojami bent jau keli guoliai. Tiesa, dugninės meškerės guli ant stovelių, tad tai gali kelti klausimą – ar tikrai reikia jau tokios patvarios ritės, kuri dažniausiai kainuoja brangiau. Mūsų atsakymas – taip. Tik tokiu atveju galėsite būti tikras, kad ji nesulūš, kai labiausiai to nesinori.

2. Dydis.

Dar vienas aspektas, kuris tinka ir tokiu atveju, kai ieškoma pačios tinkamiausios ritės, ir tokiu atveju, kai kalbama apie dugnines meškeres apskritai – rinktis kuo didesnes. Ritės bei meškerės balansas turi būti logiškas, kadangi tik tokiu atveju pavyks tinkamai išlaikyti masalą ir tuo pačiu ištraukti jį, kai ateina tam laikas.

Jeigu žvejosite feeder tipo kotais, tokiu atveju dažniausiai reikalingos ritės dydis turėtų siekti kažkur 2 500 arba 3 000. Sunkios klasės meškerės gali pareikalauti ritės, kuri siekia net 10 000. Taigi, niuansų daug ir labai svarbu, kad derinant įrankius bei priedus būtų išlaikomas logiškas komplektas.

3. Perdavimo skaičius.

Perdavimo skaičius nurodo – kiek kartų ritės rotarius apsisuka aplink savo ašį, kuomet rankenėlė yra sukama vieną kartą. Dažniausiai dugninei žvejybai siūlome rinktis modelius 1:5.0. žinoma, galima ir mažesnio santykio – jo dažniausiai irgi puikiai pakanka, kad feeder žvejyba mūsų sėkminga.

4. Stabdžiai.

Ne mažiau dėmesio turi sulaukti ir stabdžiai, kurie prisideda prie to, kad žvejyba būtų sėkminga. Visada siūlome rinktis tokias rites, kurios turi  ne tik pagrindinį, tačiau taip pat ir papildomą  būgnelio prasūkos mechanizmą. Nepriklausomai nuo to, ką žvejojate, dažniausiai papildomas mechanizmas tikrai nesuteikia vargo. Priešingai – naudos bus visada.

5. Fiksatorius.

Galiausiai, reikia nepamiršti, kad nemažai dėmesio vertas yra ir fiksatorius, kuris padeda sėkmingai ir tuo pačiu be nuostolių žvejoti. Jo tikslas yra padėti kuo tiksliau numesti masalą į konkrečią vietą. Kai žvejys žino, kur dažniausiai būriuojasi žuvys – toks fiksatorius tampa labai geru pagalbininku. Žinoma, kad svarbu, jog fiksatorius būtų pačios geriausios kokybės. Tik tokiu atveju jis našiai atliks funkciją. Kitu atveju, deja, naudos nebus, tad investuoti į kokybę – verta.

Kad ir kaip trauktų feeder žvejyba – jos negalima pradėti be gerų įrankių, priemonių, kurios pasirūpins, kad viskas seksis kur kas geriau ir paprasčiau. Jeigu nežinote, kokia ritė bei kokios kitos smulkmenos Jums reikalingos dugninei žvejybai – susisiekite su mumis, patarsime.