https://www.zvejojam.lt/image/cache/catalog/1Grafika/BLOGO%20IMG/Method-feeder-patarimai-700x360.jpg

Žvejyba Feeder Method

  • 200 Peržiūros
  • |   2022.06.20

Method feeder – žvejybos patarimai, kaip pasirinkti teisingus žūklės įrankius.


Ar planuojate pradėti savo žvejybos sezoną su Feeder metodu? Ieškote informacijos apie šios žvejybos technikos specifiką ir privalumus? Norite sužinoti, kokių meškerių, ričių, valo ir priedų prireiks norint sukurti efektyvų karpių, karšių, kuojų ir kitų žuvų susidomėjimą? Perskaitykite mūsų patarimus kaip teisingai susirinkti įrankius Feeder Method naujam sezonui!

Kokia yra teisingai pasirinkta Feeder žvejyba?


Pateiktas žūklės būdas, dar žinomas kaip Feeder method, yra tam tikra dugninės žūklės rūšis. Jos įpatumas – šėrimas gruntiniu masalu specialiu – vietoj tradicinės šėryklos – plokščiu šėrykliu / dozatoriumi (iš čia ir kilęs pavadinimas), kuris yra neatsiejamas kiekvieno rinkinio elementas. Metodinė šėryklėlė į Lietuvą atkeliavo iš Didžiosios Britanijos, kur dažniausiai gaudomi karpiai, kuojos, lynai, karšiai ir kitos gėlavandenės žuvų rūšys. Svarbiausi šio tipo žvejybos pranašumai yra šie :

Žvejyba bet kuriame vandenyje (komerciniuose tvenkiniuose, ežeruose, kanaluose, mažose ar didelėse upėse).

Įvairių konfigūracijų rinkinių kūrimo greitis ir paprastumas.
Žvejoti tiek nuo aukšto kranto, tiek ant lygumos.
Platus žinomų prekinių ženklų meškerių, ričių, valo ir priedų pasirinkimas.

Minėti pranašumai paverčia Feeder metodą viena iš labai populiarių žvejybos formų, kuri Lietuvoje sulaukia vis daugiau gerbėjų. Meškerė, žinoma, atlieka svarbų vaidmenį tokioje žūklėje.

Kokia yra tinkama meškerė Feeder method žvejybai ?


Šiam žūklės būdui galite rinktis iš daugybės žinomų prekinių ženklų, tokių kaip  Daiwa, Flagmann, Konger, Mikado Colmic ir daugelio kitų meškerykočių. Method feeder meškerės yra įvairių ilgių, skirtingo veikimo ir užmetimo svorio. Meškerė pirmiausia turi būti pritaikyta prie žvejybos dydžio ir pobūdžio. Nedideliame vandens telkinyje stovintiems vandenims reikėtų rinktis trumpus ruošinius (geriausia 3 ir 3,3 metro), kurie leidžia geriau valdyti ir efektyviai užmesti jūsų pasirinktą masalą. Tokio tipo žūklėje taip pat svarbu, kad meškerė veiktų kuo minkščiau. Traukiant didesnį karpį ar karšį, jauko šėrykla yra labai arti kabliuko, todėl minkšta meškerė puikiai sugers staigius pasipriešinimus ir neleis žuviai atsikabinti nuo kabliuko. Jei, atvirkščiai, ieškome meškerės didelėms upėms ir rezervuarams – puikus pasirinkimas yra tvirtesnė meškerė, kurią galima nesunkiai valdyti su sunkesnėmis šėryklomis svoriais. Kalbant apie blankų veikimą, nuomonės išsiskiria. Tačiau parabolinė meškerė yra pati maloniausia žvejojant ir traukiant žuvį.

Feeder ritės – kurią pasirinkti ?


Kitas svarbus kiekvieno žvejo elementas yra ritė. Geriausi modeliai yra modeliai su tvirtu, kietu korpusu ir valo ritės konstrukcija, su tiksliai veikiančiu stabdžiu. Svarbus „šlifuoklio“ atributas yra ir jo dydis. Sunku pasakyti, koks meškerės dydis bus geriausias. Viskas priklauso nuo žūklės žuvies rūšies ir atstumo, kuriuo norime teisingai ir tiksliai užmesti masalus. Jūsų išeities taškas galėtų būti 4000 dydžio ritės variantas. Tačiau tai nėra auksinė taisyklė. Jei mažame tvenkinyje yra mažesnių egzempliorių, tokių kaip kuojos ar karšiai – pirmyn, galite naudoti mažesnes rites ir plonesnį valą. Kita vertus, jei taikinys yra stambūs karpiai ir karšiai, sugauti didesnėse verslinėse žūklėse ar ežeruose, kur tenka daryti kelių dešimčių metrų metimus, tuomet prireiks 4500-5000 dydžio feeder ritės.

Tinkamas valas Feeder žvejybai


Prie meškerės pritvirtintas geras pagrindinis method feeder valas turi būti atsparus, visų pirma, trinčiai, nutrūkimui, UV spinduliams valas, idealiai lygus, vandenyje nematomas ir mažai besitęsiantis, kuris geriau signalizuoja, kiekvieną žuvies prisilietimą prie masalo. Svarbus dalykas žvejojant yra ir jo storis, kuris turėtų būti pritaikytas:

Nustatytas apkrovos lygis – įskaitant meškerės, ritės, valo ritės ir šėryklos svorį su specifiniu gruntinio masalo tipu ir struktūra.
Kabliukai - žvejybos kabliukai, tiek panardinti, tiek plūduriuojantys gaudant dirbtiniu masalu.
Gaudomų laimikių dydis – ką ketinate sugauti.

Naudingi Feeder žvejybos įrankiai ir priedai


Žvejybos šėryklų rinkiniai leidžia labai tiksliai ir punktualiai pateikti gruntinį masalą, kuris palaipsniui patenka į vandenį ir reguliariai pritraukia žuvį. Pagrindinės šios atliekamos funkcijos įranga, žinoma, yra šėryklos. Rinkoje jie būna įvairių formų  ir svorių. Šie metodinio tiektuvo priedai yra dviejų konstrukcijų:

Uždarios formos – šėryklos rekomenduojamos žuvims gaudyti minėtu būdu vidutiniais ir ilgesniais atstumais bei gilesniame vandenyje.
Atviros formos – skirti žvejybai naudoti nedideliais atstumais ir sekliame vandenyje.

Abu šėryklų masalo tipai yra tiesiaeigio varianto – kurio konstrukcija leidžia greitai pakeisti šėryklą, nereikia keisti visos sistemos ant pagrindinio valo, arba meškerės viršunės galiuko kuris greitai sugeria dinamiškus žuvies judesius. O tai padeda sumažinti jos išsiskyrimo riziką. Keičiami atsarginiai antgaliai – naudingi šėryklos priedai kokie kiti priedai – be meškerių, ričių ir valų – bus praktiški naudojant šį metodą? Vienas iš tokių elementų tikrai yra atsarginis, keičiamas strypo antgalis. Jis leidžia greitai prisitaikyti prie virš vandens vyraujančių oro sąlygų (bangų aukščio, vėjo jėgos, upės srovės ir kt.). Rinkos pasiūloje yra gaminių iš stiklo ir anglies pluošto su kietu, vidutiniu ir minkštu poveikiu.

Masalas Feeder žvejyboje – sėkmės pagrindas


Šios žūklės technikos veiksmingumo pagrindas visų pirma yra įvairių rūšių jaukų ir granulių, kurios dedamos į šėryklas, naudojimas. Galima rinktis įvairių frakcijų, sudėties, aromato ir lipnumo preparatus. Nepriklausomai nuo sudėties, būdingi šių metodinių masalų priedų ypatumai yra jų išskirtiniai aromatai ir spalvos, puikiai atitinkančios atskirų žuvų mitybos pomėgius. Dėl to galite pasirinkti tinkamą mišinį tam tikrame vandens telkinyje dominuojančioms žuvies rūšims.

Patogi Feeder žvejų kėdė


Pomėgiui žvejoti feeder metodu, be kietos meškerės, ritės, valo, masalų ir jaukų, verta pasirūpinti patogia ir stabilia žvejybos kėde. Kokį modelį pasirinkti? Pageidautina tokios formos, kuri tiktų jūsų kūno formoms. Taip pat gerai užsidėti seriją su porankiais, vandeniui atsparia UV spinduliams medžiaga ir galimybe pritvirtinti skėtį.