https://www.zvejojam.lt/image/cache/catalog/BLOG/2bb2a864ad8e3b34cfe8166d456e51f4fb3a453e-700x360.jpeg

Ešerių žvejyba

  • 115 Peržiūros
  • |   2022.07.08

Ešerių žvejyba, masalo pateikimą reikia pritaikyti prie žvejybos sąlygų, žuvies pomėgių ir daugelio kitų kintamųjų, dėl kurių vis dar kyla karštų diskusijų tarp ešerių. Tai, kas iš tikrųjų gali turėti įtakos mūsų efektyvumui vandenyje, yra kelių pagrindinių spiningo technikų įvaldymas ir sumanus jų parinkimas pagal sezoną ir žuvies aktyvumą. Vienas iš būdų, kurį per pastaruosius kelerius metus pamėgo lietuvių ešerių žvejai, yra džigas.


Kas yra džigas?


Jig rig yra masalo pateikimo būdas, leidžiantis meškeriotojui labai efektyviai gaudyti ešerius daugiausia prie dugno. Jig rig pas mus atkeliavo iš Rusijos ir, kaip įprasta, buvo vietinių spiningavimo entuziastų atsakas į žūklės įrangos trūkumą žūklės parduotuvių lentynose.Švinas turi įtakos masalo pateikimo būdui – jei dugnas yra uždumblėjęs ir minkštas, išilginis švinas, nors ir dalinai įdubęs į dugną, vis tiek išsikiša virš jo paviršiaus, ko dėka masalas gali laisvai plūduriuoti ir banguoti. Panaudojus ašaros ar rutulio formos šviną masalą galima imobilizuoti – tada visas rinkinys įklimpsta į augmeniją ar dumblą, todėl masalas nejuda. Esant kietam dugnui, mes neturime atsižvelgti į šias aplinkybes ir dugnui žvejoti tinka tiek pailgi, tiek apvalūs svareliai. Kadangi pagrindinė džigo naudojimo idėja yra žvejoti dugnu, natūralus pasirinkimas yra naudoti ofsetinius kabliukus, kurie apsaugo kabliuką nuo žolių. Svarbu naudoti kabliukus su didelėmis akimis – tai turi įtakos masalo pateikimui. Kabliukai mažomis akimis labai dažnai užstringa ant apsauginių kaiščių vielos, ribojančios jų judėjimą. Tiek žvejodamas čeburaška, tiek džigu naudoju Gamakatsu - Worm 325 Micro Game ir Worm 330 Bottom Jigging kabliukus.

Kokie yra pagrindiniai Jig rig privalumai?


Jig rig yra žvejybos būdas, kurio dėka galime efektyviai gaudyti ešerius ir kitas žuvis, kurios noriai minta nuo dugno. Šis metodas yra palyginti naujas ir precedento neturintis taip dažnai, kaip, pavyzdžiui, spiningavimas, kuris iš esmės gali būti veiksmingesnis provokuojant žuvis. Žvejyboje, kuriai daro didžiulį spiningo žvejų spaudimą, išskirtinis masalo davimas (tai tikrai yra džigas) gali būti raktas į sėkmę, todėl stenkitės žvejoti tokiu būdu, kai kiti metodai nepavyksta. Džigą labai paprasta surinkti žvejybos metu, su juo susitvarkys net ir labai pradedantys spiningavimo entuziastai – mums reikia segtuko, čeburaškos, kabliuko su masalu ir meškerės. Smeigtuką surišame mazgu, uždedame čeburašką ir masalą ir jau paruošta! Svorį galima keisti bet kada, todėl komplektą labai lengva pritaikyti virš vandens – jei pakeičiame gylį, kuriame žvejojame, reikia masalą siųsti toliau, galime greitai pakeisti svorį. Panaši situacija būna ir su masalu – keitimas užtrunka kelias sekundes, o tai leidžia greitai išbandyti įvairiausius masalus. JIG žūklės metodo veiksmingumo raktas yra masalo pateikimas. Mes žvejojame aplink dugną, o masalas svyruoja už kelių centimetrų virš jo paviršiaus, nes naudojame pailgos formos svorius. Be to, kai masalas vis dar ilsisi apačioje, mes galime švelniai valdyti masalą tinkamais meškerės galiuko judesiais.

Kokie masalai tinka Jig rig metodui?


Praktiškai bet koks masalas tinka šiam metodui, tačiau kai kurie gali būti veiksmingesni. Asmeniškai aš labai mėgstu naudoti mažus guminukus iš plūduriuojančių silikonų (pvz. Keitech Easy Shiner 2 ”-3”). Rinkinys atrodo kaip maža žuvelė, kuri maitinasi dugne, nuolat keičia savo padėtį – šiek tiek pakėlus rinkinį, turiu daug ešerių įkandimų. Puikiai veikia ir dugno zonoje gyvenančių vabzdžių imitacijos - tai natūralus žuvų maistas, todėl labai gerai reaguoja ne tik į ešerius, bet ir į sykas. Priklausomai nuo dugno spalvos, reikėtų tinkamai parinkti masalo spalvą – jei žvejojate smėlingame dugne, puikiai tiks tamsūs masalai. Naudojant džigą vandenyse su tamsiu, purvinu dugnu, perlamutrinė ir balta (dažniausiai šviesesnio atspalvio) spalvos gali būti veiksmingesnės.

Kaip vesti masalą džigo metodu?


Kaip jau minėjau straipsnio pradžioje, džigas yra metodas, skirtas žvejoti aplink dugną, o tai nereiškia, kad juo negalima žvejoti gelmėse. Jei ešerius žvejojate iš dugno, užmetus palaukite, kol masalas nukris ir švelniai įtemkite valą. Masalą galima švelniai judinti išilgai dugno, darant trumpesnes ar ilgesnes pauzes. Kartais patempimas su dugno svoriu pasiteisina labai gerai – ešeriai noriai gaudo iš dugno į paviršių išbėgantį masalą. Pauzių metu masalą galima pradėti veikti švelniai patraukiant meškerės galiuką. Ešeriai yra labai reikli žuvis naudojamų masalų, jų pateikimo ir žvejybos būdų atžvilgiu. Meškeriotojų laimei, jis taip pat labai smalsus padaras, kuris palanku ešerių entuziastams pasitikrinti naujausią įrangą ir techniką. Jig rig greitai išpopuliarėjo Rusijoje ir dėl savo išskirtinio efektyvumo jį naudoja lietuvių spiningavimo entuziastai. Tai labai lengvai surenkamas rinkinys ir dauguma spininguojančių meškeriotojų savo dėžėse turi reikiamus elementus - žvejybos ritės, meškerę,  kabliuką, masalą, segtuką ir čeburašką. Nors tarp meškeriotojų vyrauja nuomonė, kad džigas (ir kiti metodai, pagrįsti lėtu pateikimu apačioje) yra veiksmingiausi daugiausia žiemos mėnesiais, bet kuriuo metų laiku verta jį patikrinti.

Žymos:

Susijusios prekės

Dviguba blizgė Jaxon

Dviguba blizgė Jaxon

Kokybiška ir kibi Jaxon dviguba blizgė plėšrūnų žvejybai, laiko ir žvejų patikrinta bet naudojama iki šiol universalus dirbtinis masalas. Puikiai tinkama žvejoti ežeruose ar upėse...

2.50€ 2.50€

Vobleriai Kinetic

Vobleriai Kinetic

Vobleriai Kinetic skirti plėšrūnų žvejybai darbinis gylis iki 3 metrų, voblerių ilgis 11cm, svoris 11g...

4.50€ 4.50€

Vobleriai SPRO

Vobleriai SPRO

Spiningavimo masalai SPRO Vobleriai, darbinis gylis 1m, ilgis 10cm...

6.00€ 6.00€