Dugninė žvejyba : kas tai ir ko jai reikia?

Dugninė žvejyba : kas tai ir ko jai reikia?

                                                                                          Dugninė žvejyba: kas tai ir ko jai reikia?


Nepriklausomai nuo to, koks šiuo metu yra oras už lango – laikas žvejybai visada yra geras. Lygiai taip pat kaip ir oras – tinkamas. Viskas priklauso nuo žmogaus norų, galiausiai, nuo suvokimo – kas jam yra žvejyba. Kol vieni atsipalaiduoja, tuo tarpu kiti – dirba. O ar Jums tai kelią malonumą? Jeigu taip – džiugu.

Šįkart – apie dugninę žvejybą ir jos galimybes, kurios pasiekiamos kiekvienam. Ne tik profesionalui, tačiau ir mėgėjui, kuris dar niekada nelaikė meškerės rankose. Pirmas kartas gali būti baisus, tačiau esame tikri, kad maloniai „užkrės“.

Naktį žvejoti apsimoka

Dugninė žvejyba labai dažnai išbandoma ir tuo pačiu patyrusių žvejų rekomenduojama nakties metu. Taip, savotiškai – tai tikrai maloni meditacija. Ypač kai kalba eina apie vasaros naktis. Tačiau tai – nėra pačios pagrindinės priežastys, kodėl geriausia rinkis naktį žvejybai.

Pačios pagrindinės priežastys yra tai, kad:

1. Nakties metu daugelis didelių žuvų yra kur kas aktyvesnės, tad paprasčiausiai didesnė tikimybė, kad pavyks pagauti „savo gyvenimo žuvį“. Daugeliui patinka tai, kad aktyvumas tuo pačiu reiškia dažnai ir kur kas trumpesnį laiko tarpą prie meškerės, kadangi grobis – pats ateina pas žveją kur kas greičiau.

2. Antra svarbi priežastis yra tai, kad... daugelis žmonių paprasčiausiai neturi laiko žvejybai dienos metu. Jeigu dirbate įprastai penkias dienas per savaitę, 8 valandas per parą, o savaitgaliais dar norisi skirti laiko šeimai – dažniausiai belieka tik naktys, kurias galima skirti žvejybai. Nereikia klaidingai suprasti, kad žvejyba truks nuo vakaro iki ryto. Ne, dažnai viena valanda per parą – tai, ko reikia meditacijai ir žuviai pagauti. O rudenį temsta anksti, tad naktinė žvejyba gali trukti nuo 19 iki 20 valandos.Ką galiu pagauti?

Dugninė žvejyba „reikalauja“ tam tikrų įrankių, kurie gali užtikrinti, kad pavyks pagauti norimą žuvį. Juk priklausomai nuo to – kuo žvejojama – atitinkamai pavyks pagauti ir tam tikros rūšies grobį. O Lietuvos vandenys tikrai džiugina žvejotojus labai skaniomis žuvimis. Tai ir lydekos, ir ešeriai, žinoma, mėgstamieji karpiai, šapalai, taip pat ir kuojos... Kadangi karpiai yra atvykus kiaurą parą – juos žvejoti galima ne tik naktį, tačiau ir dieną.

Taigi, kiekvienas renkasi laiko tarpą, kuris jam labiausiai tinka. Jeigu domina karpinė žvejyba – kur kas svarbiausia pasirinkti tinkamus įrankius. Juk ne veltui prekybos vietose yra specialiai karpių žvejybai skirti kabliukai, ritės, meškerės... Grįžtant prie naktinės žvejybos – atskirai verta paminėti karšius, kadangi jie tamsiuoju paros metu dažniausiai kimba kur kas geriau nei dieną.

Kur žvejoti?

Lietuva nėra didelė, tačiau vietų, kur galima išbandyti savo žvejybos galimybes – tikrai labai daug. Pirmiausia reikia kelti klausimą – ką norite sužvejoti. Atitinkamai reikia rinktis ir konkrečius vandens telkinius.

Nuo specialiai žuvims daugintis skirtų tvenkinių, iki Lietuvos upių ir ežerų – kiekvienas renkasi tokią vietą, kuri jam labiausiai patinka. Tik reikia nepamiršti, kad svarbu kuo geriau susipažinti su tuo vandens telkiniu, kuriame žvejosite. Tai leis ne tik suprasti – kokios žuvies pagavimo tikimybė yra pati didžiausia (ir tuo pačiu rinktis atitinkamus žvejybos įrankius), tačiau taip pat ir bandyti pasidaryti galimas išvadas – kurioje telkinio vietoje geriausia žvejoti bei kaip pasirūpinti savo paties saugumu, jeigu bus šia veikla užsiimamam nakties metu.

Išvados...

Taigi, pačios svarbiausios taisyklės, kurios lemia sėkmingą dugninę žvejybą, yra:

1. Tinkama vieta.
2. Tinkami įrankiai.
3. Tinkamas paros laikas.
4. Gera nuotaika ir noras siekti tikslo.

Sėkmės.